NIEUWS

Seizoen 2024

Zondag 14 juli 2024
Westhoek KNKB Jongens d.e.l.
1e prijs: Sijtse Kloosterman Sexbierum, Jurre Dijkstra Menaam, Sjoerd vd Schaar Oude Bildtzijl 


Zaterdag 13 juli 2024
Dokkum KNKB welpenmeisjes d.e.l.
1e prijs: Lisa ten Brink Scharnegoutum, Mara Tjepkema Oudebildtzijl
3e prijs: Marrit Zijlstra Oudebildtzijl, Dycke Roersma Stiens, Jente Wiersma Eanjum

Zaterdag  13 juli 2024
Witmarsum
KNKB Schoolmeisjes d.e.l.
1e prijs: Aisha Mahmoud Sint Annaparochie, Emma Porte Oude Bildtzijl

13 juni NK Voetbalkaatsen


Zondag  7 juli 2024
Leeuwarden KNKB Jongens d.e.l. A-klasse
2e prijs: Brent Jesse van Beem Dronryp, Iwan Hiddinga Sint Annaparochie, Sjoerd van der Schaar Oude Bildtzijl

Zondag 7 juli 2024
Leeuwarden KNKB Jongens d.e.l.
2e prijs herkansing: Martin Tjepkema Oude Bildtzijl, Rienk Alberda Dronryp, Teije Ties Kingma Sint Jacobiparochie


Zaterdag 6 juli 2024
Franeker
KNKB welpenmeisjes d.e.l. A-klasse
1e prijs: Henny Jensma Oudebildtzijl, Sanne Elgersma Makkum

Zaterdag 6 juli 2024
KNKB welpenmeisjes d.e.l. Franeker
1e prijs herkansing: Mara Tjepkema Oudebildtzijl, Lisanne de Boer Tzum

Zaterdag 6 juli 2024
KNKB Pupillenjongens d.e.l.
1e prijs herkansing: Jasper Tjepkema OBZ, Daan Wobbes Sint Jacobiparochie

Zaterdag 6 juli 2024
Harlingen KNKB Schooljongens d.e.l.
3e prijs: Damian Duursma Harlingen, Goffe Jensma Oude Bildtzijl, Ruurd Oosterbaan Sneek
– Geen foto –


Spek de Clubkas Zomereditie

Dit jaar geen banketletters maar een goed gevulde Spek de Clubkastas. 
Te bestellen bij 1 van de bestuursleden of KV De Kolk leden!
Je kunt kiezen uit een XL of een XXL tas.
Nu bestellen dan worden de tasjes tussen 15-21 juli gebracht.
Betaling zal plaatsvinden via een tikkie. 
Helpen jullie onze clubkas te spekken?

>> Bericht delen? Graag! <<

Groetjes KV de Kolk
Margriet: 06-13304364
Rinske: 06-83058313


Zaterdag 13 juli WK Voetbalkaatsen op Ouwe Syl 

Op zaterdag 13 juli aanvang 10.00 uur organiseren KV de Kolk en VV Ouwe Syl alweer de 11e editie van het

WK Voetbalkaatsen!

Voetbalkaatsen is een combinatie tussen kaatsen en voetbal. Bij Voetbalkaatsen vormje met je medespelers afwisselend het aftrap- en het uitschietteam. De bal mag met elk lichaamsdeel geraakt worden, behalve met de armen en handen. 

Het is een sport met zeer veel tussenspel en dus heel aantrekkelijk voor het publiek. 

Opgave voor 10 juli bij :  Jitse Porte(0651108140) Natascha van der Laan (06-46251623) Publiek is uiteraard ook van harte welkom op het Sylster Sportpark


Zondag 30 juni 2024

KNKB Pupillenjongens d.e.l.
St. Jacobiparochie
1e prijs: Jasper Tjepkema OBZ, Danny Haarsma Scharnegoutum


KNKB Welpenmeisjes d.e.l. A-klasse
Witmarsum
2e prijs: Henny Jensma OBZ, Elske Tassebajof


Zaterdag 29 juni 2024

KNKB Jongens d.e.l.3e
prijs: Sjoerd van der Schaar OBZ, Jelte de Jong, Stijn Feenstra


Zaterdag 22 juni 2024

Welpenmeisjes Regio Blije
1e prijs: Marrit Zijlstra OBZ, Jenna Fennema


KNKB Pupillenjongens d.e.l.
Lollum-Waaksens
2e prijs: Jasper Tjepkema OBZ, Max Menage Witmarsum


Zondag 16 juni 2024 

Jirnsum
KNKB Welpenmeisjes Afdeling
1e prijs: Oude Bildtzijl Marrit Zijlstra en Henny Jensma


Zondag 9 juni 2024

Huizum
KNKB Jongens d.e.l.
3e prijs: Jarno Tjepkema OBZ, Jurre Reitsma, Jacob Boersma

Jelsum / Koarnjum
KNKB Welpen meisjes d.e.l.
1e prijs: Marrit Zijlstra OBZ, Emma Tjeerdema Makkum


Zondag  2 juni 2024

De Pc fan Holwert
2e prijs: Lisl van der Schaar OBZ, Elske van Straten, Berber Jouta


Zaterdag 1 juni werd het  Nederlandse Kampioenschap voor  Jongens te Winsum gekaatst. Het partuur van KV de Kolk, Oude Bildtzijl zorgde voor een verrassende prestatie door de tweede prijs te behalen. Martin Tjepkema, Jarno Tjepkema en Sjoerd van der Schaar, leverden een indrukwekkende reeks kaatspartijen af.

In de eerste omloop stond Oude Bildtzijl tegenover Makkum. In een spannende strijd die tot het laatste moment gelijk opging, trok Oude Bildtzijl uiteindelijk aan het langste eind met 5-5 en 6-0.

De tweede omloop tegen Marssum, wist Oude Bildtzijl de wedstrijd te winnen met 5-2 en 6-6.

In de derde omloop ontmoette Oude Bildtzijl een van de favorieten, het partuur van Sexbierum-Pietersbierum. Sexbierum nam aanvankelijk de leiding en kwam op een 3-1 voorsprong, maar Oude Bildtzijl vocht terug en won uiteindelijk met 4-5 en 4-6, na een spannende gelijkmaker bij 4-4.

De vierde omloop bracht een herhaling van een recente confrontatie met Zweins, waar Oude Bildtzijl de week ervoor nog van had verloren. Dit keer namen ze revanche en wonnen met 2-5 en 4-6.

Met een staand nummer in de halve finale kreeg Oude Bildtzijl de kans om krachten te sparen voor de eindstrijd. In de finale stonden ze tegenover de gedoodverfde favoriet, Bolsward. Ondanks hun eerdere successen, slaagde Oude Bildtzijl er niet in om hun winnende vorm vast te houden en verloren ze met 2-5 en 6-6. Bolsward kaatste foutloos en bij de Ouwe-Sylsters was de koek op. De heren kunnen terugkijken op een geslaagde en spannende dag en mogen trots zijn op deze prestatie waar niemand rekening mee had gehouden.

Deze tweede plaats is een geweldige prestatie voor het partuur van KV de Kolk, die als een echt team, bijna de hele dag met een glimlach, hun vechtlust en doorzettingsvermogen hebben laten zien.

Na afloop was daar dan ook de reactie van een van de heren:”wat hawwe we genoaten!

1. Bolsward, Jurre Reitsma, Silvan Elzinga, Tymen Bijlsma
2. Oudebildtzijl, Jarno Tjepkema, Martin Tjepkema, Sjoerd van der Schaar
3. Winsum, Jesse Greidanus en Jelmar de Vries,
4. Damwâld, Jille Jongsma, Jacob Boersma, Martijn Mossel
4. Zweins, Jardo Sterkenburg, Erwin Vos, Rinse Dijkstra

1. Bolsward, Jurre Reitsma, Silvan Elzinga, Tymen Bijlsma
2. Oudebildtzijl, Jarno Tjepkema, Martin Tjepkema, Sjoerd van der Schaar
3. Winsum, Jesse Greidanus en Jelmar de Vries,
4. Damwâld, Jille Jongsma, Jacob Boersma, Martijn Mossel
4. Zweins, Jardo Sterkenburg, Erwin Vos, Rinse Dijkstra

Foto’s: Lieuwe Bosch


Zondag 2 juni 2024 
Folsgare
Welpen meisjes d.e.l.
1e prijs: Mara Tjepkema OBZ , Dycke Roersma 


Dinsdag 28 mei 2024

Wageningen
Straatkaatsen
2e prijs: Lisl van der Schaar OBZ


Zondag 26 mei 2024
Tzummarum
Schoolmeisjes d.e.l. A-klasse
1e prijs: Emma Porte OBZ, Anna Lotte van Beem



Zondag 19 mei 2024

Pingjum
KNKB Jongens d.e.l.
2e prijs: Jarno Tjepkema OBZ, Hidde Reitsma Bolsward, Bauke Jetze Kalsbeek Stiens
3e prijs: Martin Tjepkema OBZ, Sjoerd van der Schaar OBZ, Roy de Vries Arum

Zaterdag 19 mei 2024

Jelsum / Koarnjum
Dorpencompetitie Federatie Tusken Waed en Ie

Welpenmeisjes:
1e prijs: Oudebildtzijl 1 Henny Jensma, Mare Tjepkema
2e prijs: Oudebildtzijl 2 Marrit Zijlstra, Janne Rikst van der Werff

Pupillen poule 2:
2e prijs: Oudebildtzijl 2, Redmer Porte, Sybren Jensma

Schooljongens:
2e prijs: Oudebildtzijl Goffe Jensma, Bowe Elings




Zondag 12 mei 2024

Leeuwarden
KNKB Schooljongens d.e.l.
1e prijs: Roelof Schuiling St. Anne, Jorrit Kroondijk St. Anne

Minnertsga
KNKB Welpenmeisjes d.e.l.
herk 3e prijs: Mara Tjepkema OBZ, Maud van der Wei Witmarsum

Minnertsga
KNKB opstap Pupillenjongens
3e prijs: Jurjen Dijkstra OBZ

Minnertsga
KNKB Welpenmeisjes
1e prijs: Henny Jensma OBZ, Marit Dijkstra Bolsward

Sneek
KNKB Schoolmeisjes A
1e prijs Emma Porte OBZ, Rikst Grijpstra

Zondag 5 mei 2024
Exmorra
KNKB Schoolmeisjes afdeling

3e prijs: Emma Porte OBZ en Elbrich Wijbinga Hallum


Kaatsvereniging de Kolk mocht afgelopen vrijdag de eerste federatie wedstrijd van Noard-East Fryslân organiseren. 95 fanatieke kinderen kwamen langs.
Waar het de dag ervoor nog 25 graden aantikte, bleef het vrijdag steken op 15 graden.

Er kwamen maar liefst 11 kaatsers uit voor KV de Kolk waarvan meer dan de helft in de prijzen vielen: Henny Jensma, Janne Rikst van der Werff, Marrit Zijlstra, Gerlof Schuiling, Jasper Tjepkema en Emma Porte

Welpen Jongens 6 partuur
winnaarsronde
1e prijs: Johannes Miedema, Geert Johan Kuipers
2e prijs: Stijn Haaksma, Rymer Visser

herkansing
1e prijs: Yaniek Miedema, Hylke Hendrik van Sinderen
2e prijs: Hylke de Haan, Douwe Veldema

Welpen Meisjes 5 partuur
winnaarsronde
1e prijs: Dycke Wynsma, Henny Jensma
2e prijs: Janne Rikst van der Werff, Yara van Oostrum

herkansing
1e prijs: Marrit Zijlstra, Dycke Roersma

Pupillen Jongens 13 partuur
winnaarsronde
1e prijs: Imro van der Meer, Riemer Wijbenga
2e prijs: Meint van der Zwaag, Gerlof Schuiling
3e prijs: Jan Koopal, Bram Postma
3e prijs: Jasper Tjepkema, Daan Wobbes

herkansing
1e prijs: Freark Veldema, Alex Boonstra
2e prijs: Ruben Haanstra, Hendrik Hoekstra

Pupillen Meisjes 6 partuur
winnaarsronde
1e prijs: Evy Boonstra, Marije Eelkema
2e prijs: Froukje Anita Lei, Reina van der Meulen

herkansing
1e prijs: Anne Lieke Kamma, Eva van der Marel
2e prijs: Minke Haagsma, Ilse Wieling

Schooljongens 11 partuur
winnaarsronde
1e prijs: Silvester van der Molen, Renke-Jacob Cuperus
2e prijs: Ruben Monsma, Pieter Douma
3e prijs: Melle Binnema, Dion Stegeman

herkansing
1e prijs: Daan Keestra, Sietse Hoekstra
2e prijs: Jurre Borger, Sverre Andringa

Schoolmeisjes 7 partuur
winnaarsronde
1e prijs: Ilse van der Galiën, Berber Boersma
2e prijs: Emma Porte, Ilse Fenna Zoodsma

herkansing
1e prijs: Lisa Poppelaars, Sam van der Marel
2e prijs: Lotte-Ytsje Hoekstra, Indra van der Meer


Beste verenigingen, kaats(t)ers,
Kaatsseizoen 2024 van federatie “Tusken Waed en Ie”
Ja, het is bijna zover!!! Op vrijdag 3 mei is de start van het nieuwe kaatsseizoen bij de
federatie “Tusken Waed en Ie” (KV Us Nocht, KV Foswert, KV Hallum, KV In Nij Begjin, KV
Klaine Izak, KV Het Centrum, KV de Kolk, KC de Boer, KV It Partoer).
Opgeven
De eerste wedstrijd is vrijdagmiddag 3 mei om 13:00 bij KV de Kolk in Oudebildtzijl.
Opgeven voor een wedstrijd kan via de KNKB-site.
Klassementsprijzen
Wanneer je in de regio woont van Tusken Waed en Ie, lid bent van je kaatsvereniging (zie
de aangesloten kaatsverenigingen) en minimaal 3 keer aan een wedstrijd in die regio hebt
meegedaan (m.u.v. de afdelingscompetitie op 18 mei), maak je kans op een
klassementsprijs van Tusken Waed en Ie.
Het volledige programma:


We hopen op een mooi en sportief kaatsseizoen!

Met vriendelijke groet,
Federatiebestuur “Tusken Waed en Ie”
Anne, Cor, Yvonne, Janneke


Zondag 28 april 2024

Leeuwarden
KNKB Welpenmeisjes d.el.
1e prijs: Henny Jensma OBZ, Sinne Mous


Wergea
KNKB Pupillenjongens d.e.l.
herkansing
2e prijs: Redmer Porte OBZ, Imro van der Meer


Hartwerd
KNKB Schoolmeisjes d.e.l.
2e prijs: Emma Porte OBZ, Rianne van der Walt



Kijk bij Historie voor een overzicht van de vorige kaatsseizoenen